•   POBAW SIĘ PADLETEM Padlet to narzędzie, w którym możemy zamieszczać dowolne pliki na ścianie. Mój pierwszy, szybki padlet poniżej. Zawarłam w nim mój obecny tydzień, głównie pod kątem angielskiego. www.padlet.com
  • Wordshake – trzy minuty ze słówkami Uwaga, ta gra może uzależniać!  Jedna z moich kursantek miała taką fazę na granie, że przypalała kotlety, zapominała o swoich ulubionych programach w telewizji, przestała nawet przychodzić na lekcje!:) Wieczorami dostawałam od niej smsy z wynikami. To był mobbing! Wordshake to dynamiczna gra słowna polegająca na układaniu słów z dostępnych …
  • Reklama czy kampania społeczna? Dirt is Good to tytuł kampanii reklamowej, za którą stoi firma....Persil. Mocne jest porównanie czasu spędzanego przez dzieci na wolnym powietrze do tego, które przysługuje więźniom w USA.  Koniecznie obejrzyjcie sobie film na stronie www.dirtisgood.com. Zaskakujące, prawda?  
  • Złote myśli z rana  Jednym ze sposobów kontaktu z językiem jest zapisanie się do newsletterów, słówek dnia, inspirujących cytatów. Można je sobie czytać w tzw. czarnych dziurach logistycznych. Musimy mieć tylko przy sobie smartfona lub komputer.Moim uczniom proponuję bardzo przyjemne Quote of the Day: www.brainyquote.com/quotes_of_the_day. To nigdy nie kończąca się kolekcja inspirujących cytatów sławnych i mniej znanych ludzi.   
  • Seriale i filmy z angielskimi napisami Ororo.tv to rosyjska platforma, na której można znaleźć kompletne sezony seriali a także filmy długometrażowe. Bez opłat możemy skorzystać z około jednej godziny oglądania dziennie.