BEZPŁATNE TESTY DIAGNOZUJĄCE – TRZY OPCJE

Jeśli chcielibyście sprawdzić lub potwierdzić swój poziom znajomości języka, proponuję trzy przetestowane przeze mnie strony. Znajdziecie na nich tzw. placement tests, testy diagnozujące i umożliwiające szkole językowej przyporządkowanie was do odpowiedniej grupy:

  •  Cambridge English oferuje test z 25 pytaniami. To pytania z Use of English (gramatyka i leksyka). Zajmuje około 3-5 minut. Cambridge znając wyniki testu dopasowuje certyfikat, który jest w zasięgu kursanta.
placement test Cambridge English
placement test Cambridge English
  • Bardziej obszerny test, również Use of English aleskładający się z 40 pytań, znajdziemy na stronie londyńskiej szkoły językowej St Georges International. Czas wykononania: ok. 8-10 minut.
placement test
placement test St Georges International
  • Najdłuższym bo składającym się z 68 zadań jest test szkoły Berlitz. Atutem ich narzędzia jest fakt, iż mamy do wykonania nie tylko zadania czysto gramatyczne i leksykalne. Część pytań opiera się na nagraniach. Przypominają one te, które występują na egzaminie TOEIC. Mamy krótkie monologi lub dialogi a do nich jedno, dwa lub trzy pytania. Na test należy przeznaczyć ok. pół godziny.
placement test Berlitz
placement test Berlitz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *